Resmi Belge Çevirisi

AKADEMİK ÇEVİRİ NEDİR ?
23 Aralık 2019

Resmi Belge Çevirisi

Resmi Belge Çeviri Hizmeti

Eskuda Tercüme kaliteli,güvenilir ve hızlı hizmet anlayışını ilke edinmiş ve 11 yıllık tecrübesi ile resmi belge çeviri hizmeti vermektedir. Her biri alanında uzman tercümanlarımız tüm dillerde çeviri yapabilmektedir. %100 memnuniyet odaklı çalışan firmamız ayrıca kurumsal müşterilerine özel fiyat teklifleri sunmaktadır.

Eskuda Tercüme, en hızlı şekilde noter tasdikli ve yeminli çeviriler yaparak resmi belge tercüme hizmetinizi en kolay şekilde tamamlamanıza gayret göstermektedir. Bu bağlamda hızlı kargo ve süresiz arşiv hizmetleri de tüm müşterilerimize ayrıcalık olarak sağlanmaktadır.

 

Resmi Belge Çevirisi Nedir ? Neden Önemlidir ?

Resmi belge tercümesi, yabancı bir ülkenin kurumlarının isteği doğrultusunda istenilen kişisel veya kurumsal belgelerin istenilen dilde tercüme edilmesi işlemidir.

Bu tarz çevirileri yaparken istenilen formatların uygulanması çok önemlidir. Sadece bilgilerin istenilen dile çevirisi yeterli değildir. Her ülke, özellikle resmi belgelerin çevirisinde kendi belge formatına uyumlu olmasını ister. Bu formatlara uyulmadığı takdirde yapılan çevirinin bir önemi ve geçerliliği yoktur.

Eskuda Tercüme bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla yaptığı tercümelerin hatalı olması durumunda ücretsiz düzeltme yapmaktadır.

 

En Sık Tercümesi Yapılan ve Noter Tasdiki Gereken Belgeler

1) Sabıka kaydı 2) Pasaport 3) Sözleşmeler 4) İkamet senedi 5) Sertifikalar 6) Banka dökümanları ve hesap defterleri 7) Mahkeme kararları

 

Pasaport Tercüme Hizmetleri

Tecrübe bu işin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle yıllardan beri tercüme konusunda kendisini kanıtlamış olan Eskuda Tercüme tüm resmi belgelerde olduğu gibi Pasaport çevirilerinizde de sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Çeviri konusunda seçim yaparken, fiyat ve süre kıyasının haricinde yanlış yapılmış olan tercümeye ödeyeceğiniz ikinci ücreti ve kaybettiğiniz zamanı da göz önünde bulundurmanızı önemle rica ediyoruz.

Noter Yeminli Tercüme hizmetimiz ile sizlere hızlı ve kaliteli tercümenin garantisini veriyoruz. Bu garanti her tercüme bürosunun verebileceği bir garanti değildir. Bu ayrımı iyi yapmanızı rica ediyoruz.

 

Pasaport Çeviri Örneği

§     Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu Türkçe Örneği

§     Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu İngilizce Çevirisi Örneği

 

Ehliyet Çevirisi

Türkiye’de araba kullanabilmek için ehliyet almaya hak kazananlar bu belgelerinin yurt dışında da geçerlilik kazanabilmesi için noter tasdikli çeviri yaptırmak zorundadırlar. Bu nedenle Noter Anlaşması bulunan Eskuda Tercüme sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

 

Kimlik Belgesi Çevirisi

Yurtdışı iş başvuruları veya iş kurma aşamasında yapılacak olan resmi başvurularda özellikle istenen belgelerden birisi de kimlik kartıdır. Kimlik kartının tercümesi noterden de onaylatılarak resmiyet kazandırılır. Bu tarz çevirilerde yapılacak en ufak hata ciddi sonuçlar doğurabileceğinden doğru tercih yapmakta büyük önem vardır.

 

Aile Cüzdanı Çevirisi

Birçok hukuki alanda geçerliliği olan ve talep edilen aile cüzdanı bazen yabancı kurumlara da verilebilmektedir. Fakat kendi diliniz ile yazılı olan cüzdanınız bu kurumlar için bir anlam ifade etmeyecektir. Dolayısıyla ihtiyacınız olan bilgilerin eksiksiz, hatasız ve tam anlamı ile tercüme edilmesi çok önemlidir. Büromuz, kadrosunda barındırdığı yeminli tercümanlar ile bu ihtiyacınıza oldukça kısa sürede yanıt vermektedir. 

Yeminli ve Noter Tasdikli Tercüme

Çoğunlukla İngilizce başta olmak üzere, dünya genelinde konuşulan pek çok dil için Noter tasdikli ve yeminli tercüme hizmeti ihtiyacı oluşmaktadır. Bu ihtiyaçlarınızda güvenilir bir iş ortağı size de güç verir.  

Tercüme edilecek belgelerinizi bilgi@eskudatercume.com adresine mail gönderebilirsiniz. En hızlı sürede size geri dönerek süre ve ücret bilgisini iletiriz.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal medyada bizi takip et !

Facebook
Facebook
Instagram
Open chat