Rusça Tercüme BürosuRusça dünyada yaklaşık 160 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Rusça’da kullanılan alfabe ise Kiril alfabesidir. Çok farklı vurgulara sahip olan Rusça’da bunlar için herhangi bir kural ya da yapı da mevcut değildir. Bu nedenle bu vurguların Rusça öğrenilirken dile yerleştirilmesi ve pratik ile oturtulması gerekir. Tabii bu da öğrenilmesi çok da kolay olmayan bir dil yapısını ortaya çıkarmaktadır. Alfabe olarak Kiril alfabesinin kullanılmasının ana nedeni ise Latin harflerinin Rusya’daki sesleri tam olarak çıkarmak için yeterli olmamasıdır. Bu harfler ile yeterli sesler oluşturulamayınca da Rusya hala kendi alfabesini kullanmaya devam etmektedir. Rusça’nın okunması ve konuşulması çok kolay bir dil olmaması nedeniyle yapılacak çeviriler sırasında bir Rusça tercüme bürosu tarafından hizmet verilmesi oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Ülkemizi Rusya’dan Yılda Milyonlarca İnsan Ziyaret Etmektedir

Ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda Rusça tercüme bürosu mevcuttur. Rusya ile olan ilişkilerimizdeki gelişmeler bu tür kurumların sayısının artmasında önemli bir etken olmaktadır. Yılda Rusya’dan ülkemize 3,5 milyon civarında insan gelmektedir. Bunların büyük çoğunluğu turist olmakla beraber bir bölümü de iş amacıyla Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Ayrıca çok sayıda Rus şirketi de ülkemizde çeşitli yatırımlar gerçekleştirmektedir.  Tabii aynı şekilde ülkemizden Rusya’ya ticaret yapmak ya da eğitim almak üzere giden insan da mevcuttur. Bu insanların gerçekleştireceği faaliyetler için ise çeşitli evrak, belge ve metinlerin tercümesi gerekir. Böyle bir durumda ise yapılacak en doğru hareket bir Rusça tercüme bürosu ile irtibata geçmek olacaktır.

Tercüme Bürolarının Bünyelerinde Ciddi Sayıda Uzman Barındırmaları Gerekir

Bir Rusça tercüme bürosu bünyesinde çok farklı alanlarda uzmanların yer alması gerekir. Teknik, finansal, sözleşme, edebi, sanatsal, tıbbi-medikal, ticari, sınai, katalog, broşür web sitesi, hukuki, resmi ve  akademik alanlarda çok farklı tercümeler yapılmaktadır. Bu nedenle gerekli alanlarla ilgili uzmanların bu konularda yeterli seviyede bilgiye sahip olmaları lazımdır. Bu insanlar o alandaki teknik terimlere ve her iki dildeki özel kullanım ve anlamlara da hakim olmalıdırlar. Böyle olmadığı durumlarda yapılan tercümeler eksik ya da hatalı olabilmektedir.

Rusça tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

Rusça Tercüme
Rusça Akademik Tercüme
Rusça Medikal Tercüme

Rusça Sözleşme Tercümesi
Rusça Teknik Tercüme
Rusça Tercüme Ankara

Rusça tercüme ihtiyaçlarınız için 7/24 hizmetinizdeyiz. Bizden, 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızı arayarak veya iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?