Sözleşme Tercümesi

Sözleşme alıcı, satıcı gibi taraf ya da tarafların mukavele yapma veya yapmaması neticesinde mahkeme yolları ile icrası muhtemel sözlerin kabullenilmesi halidir.

Sözleşme TercümesiKanuni nizama uygun mukaveleler; taraf ya da tarafların aralarında anlaştıkları yükümlülükleri için hazırlanan yasal güç ve yaptırımların yazılı olarak hazırlandığı belgedir. Yazılı olarak hazırlanan bu belgeler imzalandığı takdirde, ilişkili taraflar anlaşmaya vardıkları mukavelenin içeriğindeki maddelere bağlı ve yükümlü hale gelirler. Konuların önemine bağlı bir şekilde sözleşmeler, sözleşmeye dair şartlar, bu şartların farklı uluslararası ve ulusal mahkemelerdeki anlamı ve yapısını oldukça iyi şekilde bilen tercümanlar tarafından çevrilmesi gerekir. Bu noktada önemli olan herhangi bir sözleşme koşulu sözleşmelere dair belli başlı yükümlülüğü ifade edeceğinden dolayı bunların ihlali davalarının açılmasına kadar götürebilir. Bundan dolayı da sözleşme tercümesi, hatadan yoksun, titiz ve açık olarak yapılmalıdır.

Sözleşmelerde bulunan kelimelerin anlamı tam olarak verilmediğinde yapılan sözleşme değerini kaybetmiş olabilir. Bundan dolayı da uzman elinden çıkmış olan sözleşme tercümesi şarttır. Yabancı olan ortaklar ile çalışan firmaların sözleşme konusunda tercüme yaptırması gerekir. Bundan dolayı da bu konuda sözleşme tercümesi yapabilecek olan bürolar ile çalışmak en doğru yol ve en kaliteli hizmet olacaktır. Bu hizmeti sağlayan bürolarda konusunda uzman olan tercümanlar hizmet kısa sürelerde en doğru hizmeti verir.

Tercüme büroları aklınıza gelen her dilde çeviri yapar. Bu büroların vermiş olduğu sözleşme tercümesi hizmetleri içerisinde;

İş toplantıları sözleşmesi, Tur sözleşmesi, Asistanlık Destek Hizmetleri sözleşmesi, Yerli ve Yabancı iş adamların veya yöneticilerin ihtiyaç duyabilecekleri akademik danışmanlık ve asistanlık hizmetleri sözleşmesi, Ariyet sözleşmeleri, Bakım sözleşmeleri, Distribütörlük sözleşmeleri, Borç sözleşmeleri, Bayi sözleşmeleri, Yetkili satıcılık sözleşmeleri, Vekâlet sözleşmeleri, Ticari sözleşmeler, Şirketlerin birleşme sözleşmeleri, Franchise sözleşmeleri, Gizlilik sözleşmeleri, İş sözleşmeleri, Kredi sözleşmeleri, Opsiyon sözleşmeleri, Rehin sözleşmeleri, Sponsorluk sözleşmeleri, Hizmet sözleşmeleri, Kira sözleşmeleri, Lisans sözleşmeleri, Patent sözleşmeleri, Satış sözleşmeleri

Sözleşme tercümesi hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?