Tercüme Bürosu

Tercüme bürosu kişisel belgelerin çeviri işlemi ya da resmi makamlar tarafından istenilen belgeleri tercümanlar tarafından çevrilmesinden sonra kargo, birebir ya da mail yolu ile hizmet veren ticari işletmelerdir. Tercüme bürosu aracı olan bir kuruluştur. Müşteriler verilmiş olan reklam veya direk ilişki ile tercüme bürosunu bulur. Büroya ulaştıktan sonra kişiler elinde var olan kaynak dilindeki dokümanları hedef dile çevrilmesini, ne kadar sürede tamamlanması gerektiğini, özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları, teknik özelliklerinin neler olduğunu belirtirler. tercüme bürosu müşterinin vermiş olduğu dokümanları ofisinde çalışan veya freelance olarak çalışma yapan tercümanlar içinden bu iş için en uygun olan adayı seçerek işin atamasını yapar.

Tercüme BürosuTercüme bürosu almış olduğu işi tercümana teslim ettikten sonra çok aktif bir görev üstlenmez. Müşteri ya da tercüman tarafından sorulacak olan sorulara karşı aracı bir rol oynar. İşi verdiği kişi veya kişiler bu işi tamamladıktan sonra gerekli olan kontrollerin yapılması için dokümanları editöre verir. Yapılan çeviri kontrolü birçok kişi tarafından önemsiz bir iş gibi gözükse de aslında önemli olan bir aşamadır.  Tercüme bürosu yapılmış olan çeviriyi müşterisine teslim etmeden önce yapılmış olan hataların farkına varırsa piyasada itibar kaybı yaşamaz. Editör kontrolünden geçmiş olan dokümanlar kargo yoluyla ya da elden teslim için hazırdır. Diplomatik kanalara vermek, akademik ve mesleki çalışma için, bilgi edinmek vb. işlemler için çeviri yaptırmak birçok kişinin zaman zaman ihtiyacı olan bir durumdur. Bu konuda garantili ve hızlı hizmet verecek olan tercüme bürosunu seçmek için belli başlı detaylara dikkat etmek gerekir.

Tercüme işlemleri iki dil arasında bulunan farklılıklar ve tercümanların yorumu da katılan bir işlem olduğu için, büro için çalışan kişilerin birikimleri ve geçmiş dönem referansları büyük önem taşır. Kaliteli hizmet veren bir tercüme büroları tercüman seçiminde referanslarını ve bilgi birikiminin kontrolünü yapar. Gerekirse belli başlı testlerden geçirir. İşe alım sonrasında müşteriye hizmet sağlayacak olan işlerin arkasında belli bir emek yatması gerekir. Böylelikle yapılacak olan çeviride o anın emeği değil, öncesinde verilmiş olan titiz bir çalışmanın emeği ile ortaya çıkar.

Tercüme ve çeviri hizmetlerinden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?