Diploma Tercümesi

Diplomalar bireylerin mesleki açıdan yeterliliklerini belirten ve mesleklerini icra edebilmeleri açısından bulundurulması gereken oldukça önemli belgedir. Bu sebeple yurt dışından alınmış diplomaların Türkçe’ ye, ülkemizden alınmış olan diplomaların ise gidilecek ülkenin diline göre tercüme edilmesi, işe girebilmek ve mesleği icra edebilmek açısından oldukça çok önemlidir.

Diploma tercümesi, sadece mesleki yeterlilik ve işe girmek adına değil, aynı zamanda yeni bir okula başlamak ve vatandaşlık başvuruları amaçlı da lazım olabilmektedir. Tercümesi anlaşılır olmayan ve düzgün olmayan bir diploma ile işe girmek ve kişilerin kendilerini ispatlayabilmesi hatta denklik alabilmek zor olabilir. Bundan dolayı da alınacak olan diploma çevirisinin kaliteli hizmet sağlayan bir büro tarafından yapılması gerekir. Diploma tercümesi, her türlü kurs, okul vb. eğitim kurumlarından alınmış olan öğrenci belgesi, transkript, diplomaların tercümanlar tarafından tercümesi yapılmasını kapsar. Diploma tercümesi yapılabilecek olan belgeler arasında;

Lise diploması, Ön lisans diploması, Üniversite diploması, Yüksek lisans diploması, Uzmanlık belgesi, Öğrenci belgesi, Transkript belgesi, Tasdikname belgesi bulunmaktadır.

Diploma TercümesiBu belgeler istenildiği takdirde noter onaylı da ibraz edilebilir. Diploma tercümesi Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye çevrilebilmektedir. Mezuniyet belgesi ya da diploma okul başvurularında ve denklik başvurularında ülkemizde, yurtdışında alınmış olan eğitimi kanıtlamak amacı ile belli başlı kurumlar tarafından istenir. YÖK’e yapılacak olan denklik başvurularında ise; not dökümü- transkript dökümü tercümelerinin noter tasdikli olması gerekir. Diploma tercümesi hizmeti almak için online sistemleri de kullanabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde tercüme büroları online olarak hizmet vermeye başlamıştır. Online hizmet almak için, tercüme bürosuna gerekli olan evraklarınızı posta ya da e- mail yolu ile göndermeniz gerekir. Büronun eline ulaşan evrak kısa sürelerde çeviri işlemine tabi tutulur ve kontrollerden geçirilir. Sonrasında ise müşteriye tekrar posta ya da e- mail yolu ile teslim edilmektedir. Ücretlendirmesi ise online ortamdan havale veya EFT yolu ile yapılabilmektedir.

Diplomanızın tercümesi ve çevirisi ile ilgili hizmetlerinden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?