İspanyolca Tercüme

İspanyolca dünyada en fazla konuşulan ilk 3 dilden  biridir. Hint-Avrupa dil ailesine mensuptur. Bunların içinden de Roman dilleri arasında yer alır. Dünyada en az 500 milyon insanın İspanyolca konuştuğu tahmin edilmektedir. Ülke olarak en fazla sayıda ülkede konuşulan dildir. Resmi dil olarak kabul edildiği ülkeleri sıralayacak olursak; İspanya, Meksika, Arjantin, Venezuela, Şili, Küba, Kolombiya, Bolivya, Nikaragua, Kosta Rika, Panama, El Salvador, Peru, Uruguay, Honduras, Ekvador, Porto Riko, Panama, Dominik Cumhuriyeti ve Guatemala şeklinde 20 adet ülkeyi sayabiliriz. Ayrıca İspanyolca, Amerika Birleşik Devleri’nde de İngilizce’den sonra en fazla konuşulan dildir. Bu ülkede yaşayan 40 milyonun üzerinde kişinin ana dilidir. Ülkenin güneyinde iletişim dili neredeyse İspanyolca olmuştur denilebilir. Dünyada bu kadar çok sayıda ülkeye yayılmış İspanyolca tercüme ihtiyacı ise oldukça yüksektir.

Amerika Kıtası İle İlişkilerimiz Arttıkça İspanyolca Bilen İnsan İhtiyacı Da Artıyor

Ülkemizin hem Kuzey Amerika kıtasında hem de Güney Amerika kıtasında yer alan ülkeler ve Avrupa kıtasındaki İspanya ile olan münasebetleri arttıkça İspanyolca ile teması da artmaktadır. Bu nedenle günden güne bu ülkelere yapılan ihracat ve bu ülkelerden gelen ürünlerin ithalatı da artmaktadır. Ticari olarak yaşanan bu gelişmeler de  beraberinde iletişimin artası sonucunu getirmektedir. Bu durumda da hem ülkemizden o ülkelere giden ürünler için hem de oradan ülkemize gelen ticari mallar konusunda İspanyolca tercüme hizmeti gerekmektedir. Ayrıca bu işlemler sırasında gereken birçok evrak ve belgenin de İspanyolca tercümesinin yapılması zorunluluğu doğmaktadır.

Ülkemizde İspanyolca Bilen İnsan Sayısı Oldukça Düşük

Türkiye’de İspanyolca bilen insan sayısı oldukça az bir seviyededir. Hatta bu sayısının artması için İspanyol resmi kuruluşu olan Cervantes Akademisi İstanbul’da uzun yıllar önce açtığı merkez ile ülkemizdeki İspanyolca bilen insan sayısını artırmak üzere çalışmalar yapmaktadır. Son yıllarda ülkemizden Güney Amerika’ya olan turistik seyahatler artarak devam etmektedir. Tabii bu ülkelerden de ülkemize gezmek ve eğitim amacıyla gelen insan sayısında bir artış oluşmuştur. Karşılıklı olarak meydana gelen bu gelişmeler neticesinde karşılıklı olarak sunulması gereken resmi belge ve evrakların çevirisi gerekmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak için ihtiyaç duyulan İspanyolca tercümeler ise bu alanda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Profesyonel çeviri ve tercüme hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?