Fransızca Tercüme

Fransızca sadece Fransa’da değil Fransız sömürgesi olan bir çok ülkede hala resmi dil olma özelliğini korumaktadır. Fransa sadece Avrupa’da değil deniz aşırı birçok noktada toprakları olan bir devlettir. 26 adet yönetimsel bölgeye ayrılmış bir yapısı vardır. Bunlardan 22 adedi Avrupa’daki topraklarındadır. Diğer 4 tanesi ise deniz aşırı topraklarıdır. Fransızca öğrenilmesi oldukça zor bir dil olsa da konuşulduğunda insanda uyandırdığı duygu çok şiirseldir. Ülkemizin de Fransa ve Fransızca konuşan ülkelerle olan ticari, kültürel, turistik ilişkileri oldukça yüksek olduğu için çeşitli evrak, metin ve belgeler için Fransızca tercüme talepleri yoğun olabilmektedir.

Fransa İle Çok Yoğun İlişkilere Sahibiz

Ülkemizde Fransız firmalarının da oldukça yüksek sayıda yatırımları mevcuttur. Bunlara örnek olarak otomotiv, perakende gibi alanları örnek olarak verebiliriz. Ayrıca her yıl ciddi sayıda insan ülkemizden Fransa’ya turistik amaçla gitmektedir. Özellikle Paris’i ve Cote d’Azur olarak adlandırılan Fransız Rivierası kıyılarını görmek üzere çok sayıda insan Fransa’yı ziyaret etmektedir. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Versay Sarayı  ve Orsay Müzesi  gibi onlarca hatta yüzlerce çok özel tarihi ve turistik yapıt ve alan sahiptir. Sadece Louvre Müzesini gezmeniz bile birkaç gününüzü alabilir. Fransa yıllık 84 milyonluk turist sayısı ile dünyada en fazla turist çeken ülke konumundadır. Bunun dışında daha önce Fransa’ya işçi olarak gitmiş ve oraya yerleşmiş ciddi bir Türk nüfusu da mevcuttur. Tüm bu faktörleri dikkate alırsak ülkemizdeki Fransızca tercüme ihtiyacı da oldukça yüksektir.

Doğru ve Zamanında Tercüme Hayat Kurtarır

Yapılacak Fransızca tercümeler birçok farklı alanda olabilir. Resmi, hukuki, turistik, mali, edebi, sanatsal, tıbbi, teknik ve birçok konuda Fransızca tercüme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu alanların birçoğu sadece dile hakim olmayı değil o alanla ilgili olarak da ekstra uzmanlık gerektirir. Bu nedenle de gerçekten alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Resmi belgeler için yeminli tercümanlık hizmeti gerekecektir. Bu alanda da konsoloslukların ve resmi kurumların kabul edeceği tercüme şirketlerinin tercihi önem arz eder. Ayrıca belirli bir zaman içinde yapılması gereken çeviriler için de bu sürelere uyacak nitelikteki uzmanlıkta kurumlarla çalışılmalıdır.

Fransızca tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

Fransızca Akademik Tercüme
Fransızca Medikal Tercüme

Fransızca Sözleşme Tercümesi
Fransızca Teknik Tercüme
Fransızca Tercüme Ankara
Fransızca Tercüme Bürosu

Profesyonel tercüme ve çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?