İtalyanca Tercüme

İtalya dünyanın sayılı ekonomilerinden birisidir. Dünya tarihinde de Roma İmparataorluğu’nun devamı olarak ciddi bir yeri vardır. Güney Avrupa’da yer alır. Ülkenin büyük bir bölümü İtalya Yarımadası üzerinde bulunur. İtalya medeniyet olarak da dünyaya ciddi katkılar sağlamış bir coğrafyadır. Rönesans hareketi İtalya’nın Toskana bölgesinde başlamıştır. Sonrasında ise buradan tüm dünyaya yayılmıştır. İtalya’nın başkenti olan Roma çok eski bir yerleşim merkezidir. Bu şehir hem dini hem de kültürel olarak yüzyıllarca dünyaya hükmetmiştir. Katolik Kilisesi’nin uzun süre yönetim yeri olmuştur. Mimarideki Barok uslüp da yine Roma’da doğarak diğer coğrafyalara gitmiştir.

İtalyanca ise İtalya ve İsviçre’nin ir kantonunda konuşulmaktadır. Dünyada yaklaşık 60 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilmektedir. İtalyanca Hint-Avrupa dil ailesinin Roman koluna mensup bir dildir. İtalyanca Latince’nin halk tarafından konuşulan bir şivesinden Toskana Bölgesi’nde şekillenerek bugüne gelmiştir. İtalyanca tercümelerde ise Latince kökenli kelimelerin fazla olması nedeniyle dikkatli olmak gerekmektedir.

Modanın Kalbine Pek Çok İnsan Eğitim İçin Gidiyor

İtalya moda ve sanat alanında günümüzde de hala dünyaya yön veren birkaç ülkeden birisidir. Moda ile ilgili olarak çok sayıda dünya markası İtalya’dan çıkmıştır. Dünyanın en saygın moda markaları arasında yer alırlar. Ayrıca modanın ve tekstil sektörünün bu kadar gelişmiş olduğu bu ülkeye moda ve tekstil alanında öğrenim görmek üzere ülkemizden de ciddi sayıda insan gitmektedir. Sanatsal alandaki başarılı eğitim kuruluşları da yine İtalya’da yer alırlar. Sanat eğitimi için de insanların tercihi yine İtalya olmaktadır. Tabii öğrenim görmeden önceki işlemler ve sonrasında yüksek sayıdaki belge ve evrağın da İtalyanca tercümesi gerekmektedir. Bu nedenle insanlar İtalyanca tercüme hizmeti sunan kuruluşlardan hizmet almaktadırlar.

Çok Çeşitli Evrak, Belge ve Metnin Tercümesi Gerekiyor

İtalya dünyanın en fazla turist ağırlayan ülkelerinden birisidir. Roma, Venedik, Milano gibi şehirlerde gezilecek onlarca hatta yüzlerce yer bulunmaktadır. Bu da dünyanın çeşitli ülkelerinden milyonlarca turisti her yıl bu şehirlere çekmektedir. Turistik, ticari, eğitim ya da diğer amaçlarla İtalya ile olan ilişkilerimizde gerekli evrak, belge ve metinlerin yeterlilikleri yüksek düzeyde olan tercümanlar tarafından İtalyanca tercümeleri yapılmalıdır. Aksi bir durumda çeşitli olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Profesyonel tercüme ve çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?