Resmi Belge Tercümesi

Resmi Belge Tercümesi

Başka ülkelerle ya da yabancılarla ticari ya da resmi ilişkilerimiz olduğunda, yurtdışına gitmek, gelmek ya da orada iş yapmak istediğimizde çok çeşitli belgelere ihtiyaç duyabiliriz. Tabii böyle bir durumda da bizden birçok belge istenecektir. Örneğin başka bir ülkede ikamet etmek istediğimizde, yurtdışında eğitim almayı talep ettiğimizde, başka bir ülke vatandaşlığına tabi biri ile evlenmek ya da boşanmak istediğimizde, yabancı bir ülkede şube açmak veya iş kurmak istediğimizde birçok belge talep edilebilir. Bizden talep edilen resmi belge tercümesi için ise alanında uzmanlaşmış bünyesinde yeminli tercümanlar barındıran bir firmadan hizmet almamız gerekir.

Resmi Belge Tercümesi Sorumluluk getirir

Yapılacak çeviri için hizmeti sağlayacak olan insanın yeminli tercümanlık belgesine sahip olması gerekir. Resmi evrakların aksi halde tercümesi geçerli olmayacaktır. Bu belgeye sahip olmayan kişi ya da kuruluşların yaptığı çeviri hizmeti birçok yerli ve yabancı makam tarafından kabul görmeyecektir. Talep edilen belgelerin tercümeleri noter onaylı, kaymakamlık ya da konsolosluk onaylı olarak yapılabilir. Resmi belge tercümesi yeterli yetkiye sahip çevirmenler tarafından gerçekleştirilmelidir ve bu belge çevirileri yasal yükümlülükleri ve sorumlulukları olan işlemlerdir. Bu nedenle belgelerin, herhangi bir eksiklik ya da hataya yol açmayacak doğruluk ve netlikte çevrilmesi gerekmektedir.

Tercüme Edilebilen Resmi Belgeler Nelerdir?

Genel olarak resmi evrakların tercümesi alanında öne çıkan belgeleri sıralayacak olursak pasaport, diploma, ehliyet, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma belgesi, araç ruhsatı, ikametgah belgesi, SSK bordrosu, vergi levhası, askerlik terhis belgesi, ustalık belgesi, tapu senedi, ATR belgesi, trafik tescil belgesi, doğum kayıt örneği, gıda üretim izin belgesi, TSE belgesi, TÜV sertifikası, şirket kuruluş belgeleri, gayrimenkul alım ve satım belgeleri, çeşitli vekaletnameler, sağlık raporu, reçete, maaş bordrosu, imza sirküleri, banka hesap cüzdanı, kaza raporu, mezuniyet belgesi ve diğer belgeler olarak özetleyebiliriz. Burada genel olarak özetlenen belgelerin dışında çok sayıda resmi belge tercümesi de gerçekleştirilmektedir. İstenilen belgelerin tercümesinin ise doğru ve zamanında yapılması ise işlerimizin zamanında ve istediğimiz şekilde yapılabilmesi için önemli kriterleri oluştururlar.

Sizde hemen Resmi belge tercümesi ve çevirisi hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?