Profesyonel Tercüme

Profesyonel tercüme aslında her alanda gerçekleştirilen bir işlem olarak bilinir. Fakat tam anlamı ile kurumsal evraklarda hataya yer vermemek adına profesyonel tercüme gerekmektedir. Tercüme alanında kullanılan birçok tercüme çeşidi bulunmaktadır.

Akademik tercüme, Teknik tercüme, Ticari tercüme, Diploma tercümesi, Hukuki tercüme, İkametgâh tercümesi, Nüfus kayı örneği tercümesi, Vize evrakları tercümesi, Sağlık raporu tercümesi

Ülkemizde bu gibi birçok kamusal evrak tercümesi, şart koşulmaktadır. Bu sadece bizim ülkemizde değil, her ülkede kullanılmaktadır. İşlemleri ne kadar yeminli tercümanlar yapmaktaysa da, profesyonel tercüman talepleri olan bölümlerde bulunmaktadır.  Her tercüme alanı kendine has bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir. Bu sebep ile yönlendirilen tercümanların hepsinin kendine ait bir uzmanlık alanı var. Bu tip alanlarda hizmet sunan tercümanların profesyonel tercüme yapabilme bilgisi ve tecrübesi bulunmalıdır.

Profesyonel TercümeTercüme büroları bu anlamda müşteri ve tercümanlar arasında bir köprü oluşturmak sureti ile işlem sağlamaktadır. Tercüme bürolarına yapılan talepler doğrultusunda bölüme uygun profesyonel tercüme yaptırma taleplerinde doğru yönlendirmeler gerçekleştirerek, müşterilerin memnuniyetini kazanma hedefi ile çalışır. Profesyonel olarak Almanca, İngilizce, Çince, Fransızca, İtalyanca gibi birçok dilde ana dili gibi çeviri yapabilen yeminli tercümanlardan oluşur. Teknik olarak tercüme edilecek olan alan bilgisine de sahip olan tercümanlara yönlendirilerek, müşterinin amaca ulaşması sağlanır. Örneğin: akademik bir tercüme için gerekli tez, tez özeti, makale, sunum ve tüm akademik alanda uzman olarak çalışan profesyonel tercümanlarımız tarafından hazırlanır. Bu doğrultuda devam eden işlemler arasında tekrara kontrolleri gerçekleştirilerek hatasız evrak teslimi yapılması sağlanır. Bu tip çalışmalar ile müşteri memnuniyetlerinin giderek artması ve güvenirliğin sağlam temeller ile atılması sağlanırken, oluşabilecek insan faktörünün kontrolleri sağlanarak risk ortadan kaldırılır.

Profesyonel tercüme ve çeviri hizmetlerinden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?