Ukraynaca Tercüme

Ukrayna 603.628 km2 olan yüzölçümü ile Avrupa’nın yüzölçümü en geniş ülkesidir. Doğu Avrupa’da yer alır. Rusya, Polonya, Slovakya, Macaristan, Romanya ve Moldova ile komşudur. Ekonomik olarak maden kömürü, borular ve hurda metallerden gelir elde etmektedir.  Ülkemizden Ukrayna’ya genel olarak bakıldığında yaş ve kuru gıda, meyve, sebze, zeytinyağı, çikolata, çiçek, hazır giyim, tekstil ürünleri, ambalaj malzemeleri, doğal taşlar ve makine, elektrik malzemeleri, ısıtma,soğutma ve havalandırma ekipmanları, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, mobilya, otomotiv ve yan sanayi ürünleri, tarım alet ve makineleri, temizlik ürünleri, kağıt ve karton ürünleri ihracatı yapılmaktadır. Bu kadar çok kalemde gerçekleştirilen ihracat işlemleri sırasında ise istenilen belge, evrak ve metinler için yüksek düzeyde Ukraynaca tercüme talebi oluşmaktadır.

Ukraynaca Bilen İnsan Sayısı Ülkemizde Oldukça Azdır

Ukrayna’nın resmi dili olan Ukraynaca Doğu Slav dilleri içinde yer alan bir dildir. Ukraynaca Kiril alfabesi ile yazılmaktadır. Lehçe, Slovakça ve Rusça gibi yakın olan dillerle birçok ortak kelimeyi içinde barındırmaktadır. Ukraynaca yıllar süren konuşma yasaklarına rağmen yaygın olarak konuşan ciddi bir kitlenin olması ve yerel edebiyat eserlerinin eski ve köklü olması nedeniyle unutulmamış , yaşayabilmiştir. Dünya üzerinde 35-40 milyon arası insan tarafından konuşulmaktadır. Kiril alfabesi ile yazılması ve belirli bir coğrafyada konuşulması nedeniyle ülkemizde yeterli düzeyde Ukraynaca konuşup, okuyup anlayabilen insan sayısı oldukça düşüktür. Bu nedenle Ukraynaca tercüme hizmetlerinin yeterli bilgi ve tecrübeye sahip uzman tercümanlardan alınması önemlidir. Bu amaçla yapılacak seçimlerde bu kritere çok dikkat edilmesi gerekir.

Doğru Hizmet Alınmazsa Zararlara Yol Açabilir

Ülkemizde Ukraynaca tercüme talepleri hukuki, akademik, teknik, medikal, ticari, web sitesi tercümesi gibi birçok alanda oluşmaktadır. Bu taleplere doğru cevap verebilmek için Ukraynaca tercüme hizmetini sağlayacak olan tercümanların bu alanlarda da yeterli bilgiye sahip olmaları gerekmektedir.  Tercüme yapacak insanların aynı zamanda ana dilleri seviyesinde her iki dile de hakim olmaları zorunludur. Aksi halde yapılan tercümeler eksik kalmaktadır. Hatta bazı durumlarda hatalara bile rastlanmaktadır. Tabii bu şekilde gerçekleştirilen tercümelerin sonuçları da ciddi anlamda zararlar olarak ortaya çıkabilmektedir. Sonuç olarak alınan hizmet sonrasında zararlı çıkmamak için alanında uzman kuruluşlardan hizmet talep etmek en doğru seçimi oluşturacaktır.

Profesyonel ukraynaca çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?