Rusça Tercüme

Rusya dünyanın coğrafi olarak en büyük ülkesidir. Dünyadaki mevcut yaşanabilir alanların yaklaşık sekizde biri Rusya toprakları içindedir. Toprakları Asya ve Avrupa’nın kuzeyinde yer almaktadır. Resmi adı Rusya Federasyonu’dur. Toprakları içinde dünyanın en zengin maden ve yer altı kaynakları yer almaktadır. Ülke gelirlerinin büyük bölümünü doğalgaz, petrol ve maden satışı oluşturmaktadır. Rusya’nın ülkemiz ile çok yakın ticari, sınai, turistik ve kültürel ilişkileri mevcuttur. Bu yakın ilişkiler nedeniyle yüksek sayıda insan tarafından Rusça tercüme hizmeti alınmaktadır.

Rusya ile Türkiye arasında ciddi ekonomik, ticari, turistik ve kültürel ilişkiler mevcuttur. Uzun yıllar önce gümrük duvarlarının kalkması ile beraber Türkiye’den Rusya’ya başlayan bavul ticareti zaman içinde yüksek bir ticaret hacmine dönüşmüştür. Bu sayede ülkemize Rusya’dan her yıl yüksek sayıda Rus turist gelmektedir. Ülkemiz Rusya’dan ciddi miktarda doğalgaz ve petrol alımı yapmaktadır. Hatta Avrupa’ya satılan doğalgaz ve petrolün de bizim topraklarımızdan geçmesi için yapılan çeşitli çalışmalar ve anlaşmalar da mevcuttur. Biz Rusya’dan ciddi miktarda enerji alırken Rusya’ya tekstil, gıda, makine gibi alanlarda ihracat gerçekleştirmekteyiz. Özellikle yaş sebze ve meyve konusunda ülkemizin önemli pazarlarından birisini oluşturur.

Uzman Firmalardan Hizmet Almak Zararları Önler

İki ülke arasındaki yoğun ekonomik ilişkilere paralel olarak, bu işlemler sırasında gerekli evrak, belge ve metinlerin Rusça tercümesi ihtiyacını birlikte getirmektedir. Yapılacak olan Rusça tercümelerin ise her iki dile ve teknik alt yapıya sahip uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi oluşabilecek hataları ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle gerçekten alanında uzmanlaşmış tercüme firmalarından hizmet almak çok faydalı olacaktır. Daha düşük maliyetler adına profesyonel olmayan insanlardan alınacak tercüme hizmetleri ciddi zararlara yol açabilir.

Çok Çeşitli Alanlarda Tercüme Hizmeti Alınmaktadır.

Rusça tercüme hizmeti çok farklı alanlarda talep edilmektedir. Hukuki, ticari, mali, akademik, teknik ve daha birçok alanda tercüme hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Rusça Slav dillerindendir. Asya ve Avrupa’nın kuzeyinde yaygın olarak kullanılır. Hint-Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubunda yer alır. Rusça için Kiril Alfabesi kullanılır. Bunun nedeninde ise Latin alfabesinin Rusça’daki tüm sesleri çıkarmak için yeterli olmamasıdır. Bu nedenle Rusça iyi düzeyde öğrenilmesi ve konuşulması çok kolay olmayan bir dildir. Uzmanlık isteyen alanlarda alınacak tercüme hizmetinin ise gerçekten bu alanlarda da bilgisi olan uzman tercümanlar tarafından sağlanması gerekir.

Rusça tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

Rusça Akademik Tercüme
Rusça Medikal Tercüme

Rusça Sözleşme Tercümesi
Rusça Teknik Tercüme
Rusça Tercüme Ankara
Rusça Tercüme Bürosu

Profesyonel rusça çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?