Rusça Teknik TercümeRusça kendine has Kiril alfabesi ile Hint-Avrupa dil ailesinin Doğu Slav grubunda yer alan bir dilidir. Dünyada 161 milyon civarında insan tarafından konuşulmaktadır ve konuşulması ve öğrenilmesi zor dillerden biridir. Kendi vurgu yapısı herhangi bir kalıba dayalı olmadığı için çok farklı sesleri içerir ve bu nedenle Latin alfabesinin Rusça’daki sesleri karşılaması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle de kendilerine has olan alfabelerini kullanmaktadırlar. Rusya “soğuk savaş” döneminde teknolojik ve güç olarak en gelişkin iki ülkeden birisiydi. Özellikle elektronik ve makineler alanında ciddi gelişmelere imza atmıştır. Hala da silah sanayi, nükleer enerji, uzay bilimleri gibi konularda en önde olan ülkelerden bir tanesidir.

Ayrıca petrol, doğalgaz ve madenler gibi yer altı zenginlikleri ile dünya için ciddi bir enerji ve hammadde kaynağı durumundadır. Ülkemizden de Rusya’ya oldukça farklı tür ve alanda makine ve ekipmanlar da ihraç edilmektedir. Bu nedenle de bu makine ve ekipmanlara ait teknik kurulum şemaları,  kullanım kılavuzları, teknik yeterlilik belgeleri gibi evrak ve belgelerin tercümesinin yapılması gerekmektedir. Rusça teknik tercüme ihtiyacı ise günden güne artmaktadır.

Bavul Ticareti İle Başlayan İki Ülke Ticaret Hacmi Genişliyor

Ülkemizden bavul ticareti ile başlayan Rusya’ya ihracat, bugün ciddi boyutlara ulaşmış durumdadır. Ülkemize ciddi miktarda Petro ve doğal gaz sağlayan Rusya’nın boru hatlarının da Türkiye’den geçmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye’den Rusya’ya ihraç edilen alet, ekipman, makine ve elektronik eşyalarla ilgili belge ve evrakların da doğal olarak Rusça teknik tercümesinin yapılması gerekir.

Uzman Kişiler Tarafından Rusça Tercüme Hizmeti Verilmeli

Rusça teknik tercüme ihtiyacı doğduğunda bu çalışmalara konu olan belgelerin hiçbir hata ve eksiklik içermeden tercüme edilmesi gerekir. Aksi bir durumda yanlış bir kullanım ile kazalara ve yetersiz verim alma gibi sonuçlara neden olabilir. Tabii Rusça teknik tercüme hizmeti sağlayan kuruluşun da bünyesinde hem teknik terimlere hem de her iki dile hakim uzmanları bulundurması gerekir. Aksi bir durumda çeşitli eksiklik ve hataların oluşması gayet doğal bir netice olmaktadır.

Rusça tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

Rusça Tercüme
Rusça Akademik Tercüme
Rusça Medikal Tercüme

Rusça Sözleşme Tercümesi
Rusça Tercüme Ankara
Rusça Tercüme Bürosu

Rusça tercüme ihtiyaçlarınız için 7/24 hizmetinizdeyiz. Bizden, 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızı arayarak veya iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?