Japonca Tercüme

Japonya dünyanın sayılı ekonomilerinden biridir. Dünyadaki en gelişmiş teknolojileri üreten ve bulan ülkelerden bir tanesidir. Japonya Doğu Asya’da bulunan bir ada devletidir. 6.852 adadan meydana gelen bir takımada ülkesidir. Mitolojilerine bağlı olarak “Doğan Güneşin Ülkesi” olarak da adlandırılır. Zaten bayraklarında da bu nedenle doğan güneş simgesi yer alır. 127 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık onuncu ülkesidir. Japonya aynı zamanda bir deprem ve yanardağlar ülkesidir. Bu olumsuzluklara rağmen çalışkan Japon halkı ülkelerini dünyanın en gelişkin ülkeleri arasına sokmayı başarmışlardır. Ülkede konuşulan dil Japonca’dır. Ülkemizde ise ihtiyaç duyulduğunda evrak, metin ve belgeler için Japonca tercüme hizmetleri veren kuruluşlar mevcuttur.

Japonca Çok Farklı Bir Dil Yapısına Sahiptir

Japonca sadece Japonya’da konuşulan ve diğer dillerle akrabalığı olmayan bir dildir. Bitişken bir yapısı vardır. Japonca kelimelerin sonunda ‘n’ ünsüz harfi dışında başka bir ünsüz harf yer almaz. Japonca aslında 3 farklı yazı türünün birleşimi ile yazılmaktadır; bunlar Kanji, Hiragana ve Katagana’dır. Japonca’nın içinde Çince’den alınmış ya da Çince’den türetilmiş çok sayıda sözcük yer almaktadır. Japonca ayrıca Felemenkçe, Almanca, Portekizce ve İngilizce’den de etkilenerek kelimeler almıştır. Japonca tercüme yapacak kişilerin gerçekten Japonca’ya hakim insanlar olmaları gerekmektedir. Yapılacak çevirilerde hata ya de eksikliklerle karşılaşmamak için alanında uzman tercümanların yer aldığı kuruluşlardan bu Japonca tercüme hizmetinin alınmasında büyük fayda olacaktır.

Japonya İle Olan Ticari İlişkilerimiz Nedeniyle Yüksek Çeviri Talebi Mevcut

Japonya sanayi ve teknoloji alanında dünyadaki önde gelen ekonomilerden bir tanesidir. Japon firmalarının ülkemizde de otomotiv, perakende, elektronik gibi alanlarda yatırımları vardır. Türkiye’ye ciddi sayıda teknolojik ürün de Japonya’dan ithal olarak gelmektedir. Bu kadar büyük ticari ve sanayi ilişkisi dahilinde ciddi belge, evrak ve yazışmalar gerçekleşmektedir. Sanayi, ticari, mali, hukuki, teknik birçok evrak ve belgenin Japonca tercümesinin yapılması gerekmektedir. Bu  ihtiyaçlar için de hem Japonca’yı hem de Türkçe’yi yeterli seviyede bilen uzman tercümanların hizmet vermesi gerekmektedir. Aksi bir durumda hatalı ya da eksik yapılan bir tercüme sonrasında tazmin edilmesi çok zor olan sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Profesyonel tercüme ve çeviri hizmetlerimizden yararlanmak için 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?