Arap dili birçok ülkede konuşulmaktadır. Arapça ağırlıklı olarak Orta Doğu’da, Arap Yarımadası’nda ve  Kuzey Afrika’da konuşulup yazılmaktadır. Yaklaşık olarak 225 milyon civarında bir nüfus tarafından konuşulan bir dildir. Standart Arapça olarak kabul edilen Arabiyyet-ül Fushâ, yani düzgün Arapça tüm Arap ülkelerinin resmi dilidir. Ancak halkın konuştuğu lehçeler ise standart Arapça’dan oldukça farklılaşmış durumdadır. Bu nedenle coğrafi bölgelere göre halkın konuştuğu lehçeler oldukça büyük farklılıklar gösterebilir. Güney Arap Yarımadası’nda konuşulan Arapça o kadar fazla değişmiş ve farklı kelimeler içermektedir ki Güney Arapça olarak bile adlandırılmaktadırlar. Arapça kendi Arap alfabesini kullanır. Sami dil grubu içinde yer alır ve sağdan sola yazılmaktadır. Bu nedenle kendine has bir yapıya sahiptir. Eğer Arapça teknik tercüme hizmetine ihtiyaç duyacak olursak bunun uzman kurumlar tarafından işinin ehli kişilerce yapılmasını sağlamalıyız.

Arapça Geniş Bir Coğrafyada Kullanılmaktadır

Arapça’nın okunup yazıldığı Arap alfabesi sadece Arapların kullandığı bir alfabe değildir. İslamiyet’in etkisi ile tarih içinde Türkler, Persler, Pakistanlılar ve diğer Arap olmayan Asya halkları tarafından da kullanılmıştır. Tabii günümüzde coğrafi kullanım alanı biraz daha daralmıştır. Arap alfabesi içinde 28 harf yer alır. Günümüzde Arapça konuşulan ülkeleri sıralayacak olursak Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fas, Filistin, Irak, Katar, Komorlar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Moritanya, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Umman, Ürdün ve Yemen’i sayabiliriz. Bu kadar büyük bir coğrafyada iş yapıp, bu ülkelere ihracat gerçekleştirdiğimizde birçok ürün için Arapça teknik tercüme hizmetine gereksinim duyarız.

Arapça Teknik TercümeTeknik Tercümeler Alanında Uzman İnsanlar Tarafından Yapılmalı

Göndereceğimiz herhangi bir makine yada elektronik cihazın kullanım kılavuzu için bile Arapça teknik tercüme hizmeti lüzumlu olacaktır. Ya da o ülkelerde yapacağımız işler için teknik şartnamelerin de doğru bir şekilde tercüme edilmesi gerekecektir. Bu durumda da alınacak teknik tercüme hizmeti sırasında alanında uzman bir kuruluş ile çalışmak en doğru seçim olacaktır. Bünyesinde her iki dile de uzmanlık seviyesinde hakim ve her iki dildeki teknik terminolojiyi de yeterince bilen tercümanları barındıran bir kurumdan Arapça teknik tercüme hizmeti almak büyük önem arz eder. Akis taktirde tercümede oluşacak bir hata ya da eksiklik ciddi sorun ve zararlara neden olabilir.

Arapça tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

Arapça Tercüme
Arapça Akademik Tercüme
Arapça Medikal Tercüme

Arapça Sözleşme Tercümesi
Arapça Tercüme Ankara
Arapça Tercüme Bürosu

Arapça tercüme ihtiyaçlarınız için 7/24 hizmetinizdeyiz. Bizden, 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızı arayarak veya iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?