İngilizce dünyada en fazla konuşulan dillerden biri olarak ilk global ortak dil olma özelliğine sahiptir. Ayrıca 54 ülkede birinci ya da ikinci resmi dil olarak kullanılmaktadır. Bu kadar yaygın olan bir dile ait tercüme ihtiyaçları da oldukça yüksek düzeyde gerçekleşmektedir. Her ne kadar çok fazla insan tarafından konuşuluyor olsa da yüksek bir seviyede bir dile hakim olmak ciddi bir uzmanlık gerektirir. Bu nedenle bu alandaki çeviri ihtiyaçlarınız için bir İngilizce tercüme bürosu tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanmalısınız.

Çok Farklı Alanlarda Tercüme Hizmeti Verilmektedir

ingilizce-tercume-burosuİngilizce çok farklı ülkelerde ve coğrafyalarda konuşulmasının dışında uluslar arası ilişkiler, iletişim, medya, havacılık, teknoloji gibi birçok alanda da ortak dil olarak kullanılır. Bu nedenle herhangi bir ülkeden bir ürün ya da hizmet satın alacağınızda ya da oraya satış yapacağınızda ilgili ürün ve hizmetler ile ilgili kılavuz, broşür, doküman, alım satım anlaşması, nakliye evrakları, gidip gelmek için pasaport ve diğer evrakların tercüme edilmesi gerekecektir. Ya da medikal alanda bir gelişmenin yer aldığı bir makalenin çevirisinin de İngilizce için yapılması ihtiyacı doğabilir. Yine çeşitli hastane, medikal firmaları ve ilaç firmaların da çeşitli evrak ve belgeleri de tercüme edilecektir. Bunun dışında teknik anlamda gereksinimlerin oluşacağı makine ve ekipman kurulum şemaları, otomotiv sektörüne yönelik şema ve kullanım bilgileri gibi ihtiyaçlar da doğacaktır. Bir İngilizce tercüme bürosu tarafından verilen hizmetler alanlarını syacak olursak, sözlü olarak simultane ve ardıl tercüme, yazılı olarak da yeminli, noter tasdikli, apostil, tıbbi-medikal, akademik, hukuki, teknik, ticari-resmi, edebi-sanatsal tercümeler, websitesi ve dijital tercümeler, yazılımların yerelleştirilmesi, redaksiyon ve düzenleme, yabancı dil danışmanlığı ve refakat eden tercüman hizmeti olarak sayılabilir.

Birçok Farklı Alanda Uzmanlar Barındırırlar

İngilizce tercüme bürosu olarak hizmet veren kuruluşlar aslında büyük bir yelpazede faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle bu tür firmalar bünyelerinde ciddi sayıda uzmanı barındırmak zorundadırlar. Çok önemli olan birçok alanda herhangi bir hata ya da eksiklik olmadan ihtiyaç duyulan metin, evrak  ya da belgeler tercüme edilmek zorundadır. Bu durumda da bütün sorumluluk İngilizce tercüme bürosu olarak çalışan bu firmalara düşmektedir.

İngilizce tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

İngilizce Tercüme
İngilizce Akademik Tercüme
İngilizce Medikal Tercüme

İngilizce Sözleşme Tercümesi
İngilizce Teknik Tercüme
İngilizce Tercüme Ankara

İngilizce tercüme ihtiyaçlarınız için 7/24 hizmetinizdeyiz. Bizden 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya iletişim sayfamızda bulunan iletişim formumuz üzerinden mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz..

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?