İngilizce Akademik Çeviri

İngilizce dünya üzerinde hali hazırda ticaretin, uluslararası ilişkilerin ve bilimin ortak dili olarak kullanılmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 1,8 milyar kadar insanın İngilizce konuştuğu bilinmektedir. Bu rakam dünya nüfusunun neredeyse üçte birine karşılık gelmektedir. Hint Avrupa dil ailesinden Germen kökeninden gelmektedir. Resmi dil olarak da Çince ve İspanyolca’nın ardından dünyada en fazla konuşulan üçüncü resmi dildir.

Bilim Dünyasının Dili İngilizcedir

Bilim dünyasının ortak resmi dili de İngilizce’dir. Çok farklı ülkelerde bulunan bilim insanları ortak dil olarak İngilizce’yi kullanmaktadırlar. Birbirleri ile çalışma sonuç ve bulgularını bu dil aracılığı ile paylaşmaktadırlar. Yeni araştırmalar, oradan elde edilen bulgu ve sonuçlar, yeni yaklaşımlar, yeni fkir ve tezler uluslararası akademik yayınlarda ağırlıklı olarak İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Tabii bu durum da ciddi bir İngilizce akademik çeviri ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Yayınlanması planlanan tüm metinlerin bu hakemli ve akademik yayınlarda yer alabilmesi için çoğunlukla İngilizce’ye tercümesinin yapılması gerekliliği bir uzmanlık alanının doğmasına neden olmuştur.

Alanında Uzman Tercümanlar Tercih Edilmeli

İngilizce Akademik TercümeYapılacak akademik ingilizce çeviri gerçekten alanında uzman çevirmenler tarafından yapılmalıdır. Bu insanların İngilizce bilgisinin ana dil seviyesi ve yakınında olması ve aynı zamanda tercüme yapılacak alanda da teknik ve sektörel bilgilere hakim olmaları gerekmektedir. Aksi bir durumda tercüme edilen metinlerin gerekli doğrulukla çevirisinin yapıldığından emin olunamaz. Böyle eksik hazırlanmış metinler ise akademik yayınlarda yer bulamayabilirler. Bir bilim insanının çok önemli bir alanda sunduğu bir tez, araştırma ve sonucu ya da oradaki bulguların sadece dilinin yeterli olmaması nedeniyle yayımlanmaması çok üzücü bir durum olacaktır.

Belki yıllara dayanan bir çalışmanın sonuçları sadece yeterli olamayan seviyede bir dil engeline takılıp ulaşması gereken kitlelere ulaşamayabilir. Bu da İngilizce çeviri hizmeti alınacak kuruluş seçiminde ne kadar dikkatli olunması gerektiğinin en büyük dayanaklarından bir olacaktır. Bu nedenle akademik ingilizce çeviri hizmeti alınacak kurumdaki tercümanların uzmanlıkları konusunda referanslar istenmeli ve tercümeyi yapacak ve kontrolleri sağlayacak kişilerin geçmiş deneyimleri ve bilgisi sorgulanmalıdır. Bu sayede hatasız İngilizce akademik çeviri hizmeti alınmış olacaktır.

İngilizce tercüme konusunda verdiğimiz ilginizi çekebilecek hizmetler:

İngilizce Tercüme
İngilizce Medikal Tercüme

İngilizce Sözleşme Tercümesi
İngilizce Teknik Tercüme
İngilizce Tercüme Ankara
İngilizce Tercüme Bürosu

İngilizce tercüme hizmetlerimizden yararlanmak için bizi 0.312 417 0470 no’lu telefon numaramızdan arayarak veya bilgi@eskudatercume.com adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Open chat
Merhaba!
Eskuda Tercüme 'ye hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?